- Perfekcyjne połączenia kolorów z zieloną sukienką – co wybrać, by zawsze wyglądać stylowo?
- Jak prać skutecznie i ekonomicznie?
- Meble tapicerowane: idealny wybór dla komfortowego wypoczynku
- Poddasze użytkowe aranżacje: Inspiracje na funkcjonalne i stylowe wnętrza
- Wędrówka Smaku: Początki Pizzy i Jej Niesamowita Historia
Leczenie zapalenia dziąseł w czasie ciąży.
Zapalenie dziąseł polega na zapaleniu i krwawieniu dziąseł i jest spowodowane długotrwałym odkładaniem się płytki nazębnej w tym obszarze. Jest to częste w czasie ciąży, ze względu na zmiany hormonalne, którym podlegają kobiety w tym okresie (występuje w ponad 50% przypadków). Podpowiadamy, jak je leczyć.
Przyczyny zapalenia dziąseł w czasie ciąży.
Problem ten zazwyczaj nie wpływa w ogóle na przebieg ciąży, ale jeśli zapalenie dziąseł jest zbyt ciężkie, może prowadzić do przedwczesnego porodu. Zapalenie dziąseł w czasie ciąży często występuje w czasie ciąży z powodu różnych czynników. Na przykład zwiększony przepływ krwi zwiększa ryzyko wystąpienia chorób przyzębia, podobnie jak zwiększone stężenie hormonów, które sprawiają, że dziąsła i zęby są bardziej wrażliwe na bakterie. W przypadku wymiotów problem się nasila.
Typowe objawy to obrzęk dziąseł, zaczerwienienie, ból i częste krwawienie. Nie zapominając o owrzodzeniach jamy ustnej, nieprzyjemnym smaku i nieświeżym oddechu. W każdym przypadku konieczna jest wizyta u specjalisty w celu postawienia prawidłowej diagnozy.
Postępowanie w przypadku zapalenia dziąseł w ciąży.
Zaleca się, aby jak najszybciej położyć kres dyskomfortowi spowodowanemu zapaleniem dziąseł. Na szczęście leczenie zapalenia dziąseł jest proste, choć wymaga skorzystania z usług profesjonalnego stomatologa. Niezbędne jest przeprowadzenie przez stomatologa pełnego czyszczenia jamy ustnej, ponieważ jest to podstawa do rozpoczęcia leczenia. Jeśli jest to przypadek zaawansowany, konieczne będzie zastosowanie większej liczby technik.
W tym celu należy wykonać skaling i planowanie korzeni, aby całkowicie usunąć wszelkie pozostałe bakterie. Następnie powierzchnia zębów i dziąseł zostanie wypolerowana pastami ściernymi z dodatkiem fluoru. Ponadto zaleca się przeprowadzanie regularnych badań kontrolnych (mniej więcej raz w miesiącu), a czasami konieczne jest leczenie chirurgiczne.
W każdym razie najskuteczniejszym sposobem jest zapobieganie temu problemowi poprzez stosowanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Niezbędna jest prawidłowa higiena, w tym mycie zębów po każdym posiłku, łącznie z dziąsłami i językiem, a także używanie nici dentystycznej. Niezbędne jest także odwiedzanie stomatologa co najmniej raz na pół roku i stosowanie płynów do płukania jamy ustnej.
Nie należy również nadużywać pokarmów zawierających cukry rafinowane i używać miękkiej szczoteczki do zębów, aby uniknąć podrażnień. Z drugiej strony, należy unikać płukanek zawierających alkohol, a także tytoniu. Jeśli chodzi o pożywienie, witamina C i wapń pomogą wzmocnić dziąsła i zęby.
Wszystkie te rady będą bardzo przydatne w zapobieganiu i leczeniu zapalenia dziąseł, które jeśli nie zostanie szybko wyleczone, może przekształcić się w zapalenie przyzębia, zwiększając ryzyko przedwczesnego porodu, niskiej wagi urodzeniowej i stanu przedrzucawkowego.