Wędrówki z psem

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna zarówno dla człowieka jak i dla zwierząt. Nasi najlepsi przyjaciele, mowa tutaj o psach także potrzebują odpowiedniej porcji ruchu. Pozwala to im lepiej się rozwijać, zachować sprawność fizyczną oraz jest profilaktyką w zapobieganiu wielu chorobą. Dlatego i dla zdrowia właściciela psa jak i dla czworonoga długie spacery , czyli piesze wędrówki z psem bardzo korzystnie wpływają na zdrowie i ogólne samopoczucie organizmu.

DLACZEGO RUCH JEST TAKI WAŻNY?

Ruch dla psa jest bardzo istotny. Nie tylko pozwala mu zachować dobrą kondycję, optymalną wagę czy dobre samopoczucie, ale korzystnie wpływa na jego zdrowie psychiczne oraz ogólne poczucie szczęścia. Ruch powinien towarzyszyć czworonogowi na każdym etapie jego rozwoju. Począwszy od szczeniaka do sędziwego staruszka. Oczywiście rodzaj i intensywność aktywności należy dobierać do potrzeb rasy, wieku oraz indywidualnie, bo każdy pies tak jak i człowiek jest różny.

Świeże powietrze dobre na wszystko

Nigdy zabawy w domu nawet te najbardziej wymyślne i absorbujące, nie zastąpią czworonogowi ruchu na świeżym powietrzu. To tak jak z ludźmi, czasem chociaż chwila na dworze i zaczerpnięcie powietrza i promieni słonecznych sprawi, że czujemy się lepiej. Tak samo jest z psem. Harce, zabawy czy spacery świetnie na niego oddziałują. Nie tylko pozwalają pozbyć się mu nadmiaru energii, polepszyć samopoczucie, ale dobrze oddziałują na jego psychikę. Więc jeżeli tylko wybierasz się w miejsce gdzie możesz zabrać swojego pupila, po prostu to zrób. Takie spędzanie wolnego czasu aktywnie bardzo mocno także wzmacnia więzi emocjonalne między psem a jego właścicielem.

GDZIE W MIEŚCIE WYJŚĆ Z PSEM

Jeżeli mieszkasz w mieście, to wiadomo, że nie masz takich możliwości na zabawy na świeżym powietrzu jak właściciele czworonogów z terenów wiejskich. Jednak i w mieście można aktywnie spędzić czas z pupilem. Oprócz wyjść na spacery chodnikami ruchliwych ulic, zabierz psa do parku. Czasem znajdują się w nich polany na których można wyszaleć się z czworonogiem. Sprawdź czy w Twoim mieście nie ma jakiegoś jeziorka , stawu czy innego zbiornika wodnego. Przy takich punktach często znajduje się większy teren zieleni, który byłby idealnym miejscem na wspólny odpoczynek.