Co to jest aromaterapia?

Pomieszczenia ogrzewane przez całą zimę centralnym ogrzewaniem mają bardzo wysuszone powietrze. Jest to bardzo niezdrowe dla śluzówek, skóry i układu oddechowego. Dlatego trzeba pomyśleć o odpowiednich nawilżaczach powietrza, które będą utrzymywały właściwą wilgotność. Bardzo często wykorzystywane są ceramiczne pojemniki, do których nalewa się wody, a wieszane są pod kaloryferem. Jest to najprostszy sposób żeby uzdatnić powietrze w pomieszczeniu. Jeżeli zawiedzie tego typu pojemnik warto pomyśleć o urządzeniu elektrycznym.

Dlaczego warto korzystać z aromatearpi?

Nawilżacze powietrza tego typu to specjalnie przystosowane mechanizmy, do których wlewa się wodę, a ona pod wpływem ciepła paruje przez odpowiedni do tego przygotowane otwory. Niektóre mają specjalne dyfuzory do olejków, dzięki czemu powietrze wdychane przesycone jest na przykład aromatem mięty. Prowadzona w ten sposób aromaterapia pozwala wspomóc drogi oddechowe nie tylko w okresie zimowym podczas sezonu grzewczego, ale w każdej sytuacji kiedy wymaga tego przesuszone gardło. Olejki zapachowe, pozwalają doskonale inhalować zatoki, z którymi większość ludzi ma kłopoty w okresie jesienno-zimowym. Idealne do tego są miętowe i kamforowe, które oprócz działania zapachowego również leczą i udrażniają. Tego typu wdychanie jest podobne do korzystania z sauny, tez pod wpływem temperatury uwalniają się wszystkie wspomagające składniki tych preparatów. Można powiedzieć, że nawilżacze powietrza to takie mini sauny domowe. Są bardzo przydatne w okresie grypowym, kiedy nieżyty nosa przytrafiają się każdemu, a bóle głowy z tym związane nie pozwalają normalnie funkcjonować.

Dlaczego aromaterapia jest korzystna dla organizmu człowieka?

Aromaterapia to nie tylko leczenie kataru i niedrożności zatok. Niektóre olejki poprawiają samopoczucie po bardzo męczącym dniu, a jeśli do tego zrobiony jest masaż, można się naprawdę dobrze zrelaksować. O tego typu wykorzystaniu różnego rodzaju olejków ziołowych, mówi się, że przez nos dochodzi się do zdrowia. Śluzówki nosowe bardzo łatwo wchłaniają podawane preparaty, a ponieważ są dobrze ukrwione, krew rozprowadza je w dość krótkim czasie po organizmie. Olejki eteryczne mają działanie antyseptyczne, dlatego często zalecane są podczas kuracji antybiotykowej. W medycynie naturalnej są bardzo często używane do wspomagania leczenia tradycyjnego. Chociaż Europejczycy niechętnie korzystają z takiej pomocy uznając tylko medycynę nowoczesną. Według medycyny Wschodu należy traktować człowieka, jako całość i aby przywrócić mu zdrowie należy zadbać o równowagę całego organizmu i pobudzić jego siły odpornościowe. Likwidując dolegliwość w jednym miejscu działanie aromaterapii jest niejako uboczne. Jej zadaniem jest utrzymanie w dobrzej kondycji cały organizm. Jest to metoda stosowana od czasów starożytnych, a obecnie bardzo chętnie wykorzystywana jako dodatkowa forma wspomagania organizmu, najczęściej przez wszelkiego rodzaju usługi wellness.