Jak obliczyć wskaźnik masy ciała?

Kobiety hodują w swoich umysłach wizje idealnego ciała, które powinny mieć. Kreują ją na podstawie tego co widzą na ekranach telewizorów, w internecie oraz gazetach. Na szczęście coraz bardziej popularny jest ruch body positive. Przedstawicielki płci pięknej muszą zrozumieć, że póki nie zaakceptują tego jak wygląda ich ciało to nawet po schudnięciu nie będą do końca szczęśliwe. Oczywiście ciałopozytywność nie powinna opierać się na przyzwoleniu czy promowaniu otyłości, ponieważ jest to jednostka chorobowa. Jednak kilka zbędnych kilogramów nie może decydować o samoocenie kobiety, dlatego warto propagować zdjęcia szczęśliwych przedstawicielek płci pięknej pozujących w bieliźnie mimo zaokrąglonych boczków czy wydatnych pośladków.

Dieta to nie wszystko.

Jeśli każde Twoje podejście do chudnięcia zaczyna się od rozpoczęcia restrykcyjnej diety, która nie dostarcza Twojemu organizmowi nawet połowy dziennego zapotrzebowania kalorycznego to koniecznie musisz zmienić podejście do zrzucania zbędnych kilogramów. Po pierwsze, powinnaś zacząć od sprawdzenia czy w ogóle musisz się odchudzać. Jak to zrobić? Wystarczy znaleźć kalkulator BMI i obliczyć wskaźnik masy ciała. Dzięki temu będziesz w stanie określić jak zaawansowana jest Twoja nadwaga, czy nie wkroczyłaś już w otyłość, albo okaże się, że Twoja waga jest prawidłowa i musisz pójść na siłownię, aby wyrzeźbić mięśnie a nie katować się dietami.

Jeśli wskaźnik masy ciała wykazał nadwagę lub otyłość musisz udać się do specjalisty.

Zamiast próbować kolejnych jadłospisów ułożonych przez osoby bez żadnego doświadczenia w dziedzinie dietetyki, lepiej zainwestować w dietetyka z prawdziwego zdarzenia. Wtedy będziesz mieć gwarancję, że codzienne posiłki zostaną przygotowane z myślą o Twoich preferencjach żywieniowych, alergiach i nietolerancjach pokarmowych co znacznie ułatwi trzymanie się diety w dłuższej perspektywie.

Oprócz diety warto postawić na aktywność fizyczną.

Jeśli zależy Ci na osiągnięciu efektów szybciej to możesz dołączyć ćwiczenia. Jednak jeśli Twój wskaźnik masy ciała sugeruje, że cierpisz na otyłość to musisz znaleźć taki sport, który nie będzie obciążał stawów i nie spowoduje kontuzji. Najlepiej nie zaczynaj od biegania, tylko dłuższych spacerów w szybszym tempie. To poprawi wydolność i przygotuje Twój organizm na większy wysiłek w przyszłości.