Prezentowy poradnik na Dzień Mamy.

Dzień Mamy coraz bliżej. Wybór prezentu dla najważniejszej kobiety, która dała nam życie, nie jest wcale proste. Niejednemu spędza sen z powiek. Czy postawić na oklepany kubek z napisem Najlepsza Mama na świecie, czy jednak wybrać coś bardziej wyszukanego?

Najlepszy prezent to taki, który został specjalnie wybrany dla danej osoby. Należy w pierwszej kolejności zastanowić się, dla kogo go kupujemy. Jaką osobą jest mama, jakie ma zainteresowania, o czym marzy, jak lubi spędzać czas.

Poniższy poradnik pomoże dokonać Wam wyboru.

  1. Sesja fotograficzna. Nie ma chyba kobiety, której nie marzy się piękna sesja kobieca, nawet jeżeli nie mówi o tym głośno. Jeżeli Twoja mama nie lubi sama się fotografować, to na pewno nie odmówi wspólnej sesji rodzinnej. Może to być świetna okazja, aby odtworzyć stare zdjęcie z rodzinnego albumu i powspominać.
  2. Biżuteria. Twoja mama nosi biżuterię? Z pewnością spodoba jej się nowy wzór kolczyków lub wisiorek. Koniecznie sprawdź, jak rodzaj nosi rodzicielka. Złoto, srebro, czy woli małe, delikatne wzory czy duże, kolorowe. Prezent ma do niej pasować. Nie chcesz, aby kurzył się w szafie, bo nie trafił w gust.
  3. Szkatułka na biżuterię. Skoro jesteśmy już przy błyskotkach, czy wiesz, w jaki sposób Twoja mama je przechowuje? Jeżeli ma sporo biżuterii, może brakuje jej szkatułki do jej przechowywania. Mode ostatnio są również stojaki na pierścionki, łańcuszki i inne drobiazgi. Wybór modeli jest spory, więc można go dobrać pod wystrój wnętrza.
  4. Książka. To zawsze dobry prezent, pod warunkiem, że obdarowywana osoba lubi czytać i znamy jej czytelnicze gusta. Może to być beletrystyka lub książka rozwijającą hobby bądź szczególne zainteresowania.
  5. Świeca zapachowa. Świece są obecnie bardzo modnym gadżetem. Ich wybór na rynku jest ogromny. Warto wybrać świece naturalne, które nie oddziałują negatywnie na środowisku. Jest to prezent, który nie tylko otuli zapachem, ale również będzie stanowił ozdobę w domu.
  6. Masaż. Mama to zwykle zapracowana osoba, zawsze ma dużo na głowie, a potrzeby innych stawia ponad swoje. Warto sprezentować jej chwilę relaksu. Zaproszenie na masaż bądź inny zabieg relaksacyjny będzie idealny. Jeżeli jeszcze na ten czas przejmiemy jej obowiązki, będzie w siódmym niebie.
  7. Gadżety elektroniczne. Mama gadżeciara będzie zadowolona z nowinki technicznej. Dla jednej świetnym pomysłem będzie głośnik bezprzewodowy, słuchawki lub szybka ładowarka do smartfona. Dla innej nowoczesne urządzenie do stylizacji włosów lub smart band. Gadżet dobierzmy do osobowości i zainteresowań.
  8. Perfumy. Warto przejrzeć kosmetyczkę mamy. Może akurat kończą jej się ulubione perfumy bądź krem. Uzupełnienie kosmetycznych zapasów to świetny pomysł na prezent. Wybierz sprawdzone kosmetyki, które mama zna, lubi i masz pewność, że ją nie uczulą.
  9. Kawa lub herbata. Mama kawoszka będzie zadowolona z ziaren dobrej kawy lub nowego urządzenia do jej zaparzania. Dla fanki herbaty świetnym pomysłem będą mieszanki różnych herbat lub imbryk do jej serwowania.
  10. Wspólne chwile. Na co dzień każdy z nas jest zabiegany i często nie poświęcamy bliskim wystarczająco dużo czasu. Dzień Matki to idealny czas, aby spędzić go razem. Wspólny wypad do kawiarni, na zakupy lub spacer po lesie. Nie ważne gdzie, ważne, że razem. Może stać się to piękną tradycją.Niezależnie od okazji prezent powinien być dobrany do osoby, która zostanie nim obdarowana. Warto poświęcić chwilę i zastanowić się co sprawi radość bliskiej osobie. Nie zostawiaj też tego na ostatnią chwilę. Może się okazać, że wybrany podarek nie będzie dostępny od ręki lub wybrana kawiarnia/restauracja wymaga wcześniejszej rezerwacji. Z pewnością trud włożony w poszukiwania idealnego prezentu, zostanie doceniony i przyniesie radość nie tylko obdarowanej osobie.