Londyn – 5 miejsc, które warto odwiedzić

Related Post

  • No related post.

Londyn to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Ogromną metropolię zamieszkuje niemal 9 milionów ludzi, a na każdym kroku spotkać można zamieszkujących miasto obcokrajowców, którzy przenoszą tu swoją kulturę i język. Przedstawiamy 5 londyńskich miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w mieście.

1. Muzeum Historii Naturalnej

Londyńskie Muzeum Historii Naturalnej jest jednym z największych na świecie muzeów tego typu. Muzeum powstało już pod koniec XIX wieku i do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów. W środku podziwiać można m.in. ogromny szkielet płetwala błękitnego (największego stworzenia żyjącego na Ziemi), zjawiskową galerię dinozaurów oraz skorzystać z symulatora trzęsień ziemi. Muzeum zebrało ogromną kolekcję eksponatów, które w sumie obejmują aż 70 milionów różnych przedmiotów, skamielin, minerałów i szkieletów.

2. Brick Lane

Brick Lane to turystyczna ulica Londynu, która doceniana jest przede wszystkim przez miłośników odkrywania nowych smaków. Przy ulicy znajdują się liczne restauracje, wśród których w wielu spróbować można lokalnych dań z różnych kuchni świata. Dużą atrakcją tego miejsca jest ogromne targowisko, gdzie możemy spróbować smakołyków z Afryki, Azji i Ameryki Południowej.

3. Pałac Buckingam

Pałac Buckingam jest najważniejszą rezydencją brytyjskiej rodziny królewskiej. Jest to największy na świecie pałac królewski, którego późnobarokowa architektura zachwyca wszystkich miłośników wspaniałych zabytków. Powstał na początku XVIII wieku, a dziś stanowi także jedną z najważniejszych londyńskich atrakcji. Wiosną i latem każdego dnia przed południem odbywa się tu uroczysta zmiana warty, która przyciąga turystów i podróżników.

4. Galeria Narodowa

W Brytyjskiej Galerii Narodowej podziwiać można ponad 2 tysiące dzieł wybitnych malarzy i artystów europejskich. W środku znajdują się obrazy m.in. Rafaela Santi, Vincenta van Gogha, El Greco, Diego Velazqueza, Rembrandta i Leonarda da Vinci. Ciekawostką jest, że miejsce to można odwiedzić całkowicie bezpłatnie, jednak często odbywają się tu dodatkowe, płatne wystawy.

5. Opactwo Westminster

Opactwo Westminsterskie uznawane jest za jedną z najważniejszych i najpiękniejszych świątyń w Wielkiej Brytanii. Ogromny kościół wybudowany został w XI wieku na miejscu wcześniejszej, kilkusetletniej świątyni. Opactwo jest prawdziwą atrakcją architektoniczną: łączy w sobie styl gotycki i romański. Przez setki lat miejsce to było miejscem koronacji kolejnych angielskich królów, a dla wielu również stanowiło miejsce pochówku.

To oczywiście nie jedyne atrakcje miasta. Podczas pobytu w Londynie warto odwiedzić inne muzea (m.in. Muzeum Wiktorii i Alberta, Muzeum Nauki, Narodowe Muzeum Brytyjskie), a także okoliczne parki, centra rozrywkowe i zabytki architektoniczne.