Jak mądrze urządzić małą łazienkę

Przestronna i duża łazienka to marzenie wielu z nas. Chcielibyśmy, aby swobodnie zmieściły się w niej takie sprzęty jak wanna, prysznic toaleta, umywalka oraz pojemne szafki na nasze liczne prepiteta. Jednak zwłaszcza , gdy mieszkamy w bloku lub kamienicy musimy nasze marzenia przenieść do istniejących realiów. Zazwyczaj w takich budynkach pomieszczenie to jest malutkie, często wąskie i niestety kompletnie nieustawne. Dlatego tak ważne jest, aby podczas aranżacji wykorzystać jak najlepiej każdy jego centymetr

Jak urządzić małą łazienkę ?

To pytanie bardzo często dręczy wielu z nas. Musimy pamiętać, że oprócz walorów wizualnych to pomieszczenie musi być także bardzo funkcjonalne podczas użytkowania. Mała łazienka też coraz częściej występuje w nowym budownictwie, gdzie zyskuje się więcej przestrzeni na salon czy kuchnię kosztem łazienki czy przedpokoju. W dzisiejszych czasach urządzenie małej łazienki nie stanowi aż tak dużego wyzwania jak kiedyś. Teraz coraz częściej możemy kupić sprzęty i urządzenia o niestandardowych wymiarach lub zamówić u producenta pod własny wymiar ( opcja ta jest znacznie kosztowniejsza). Kolorystycznie powinniśmy trzymać się jasnych odcieni, gdyż nie przytłoczą nam małej przestrzeni, a nawet optycznie ją powiększą. W małej łazience najbardziej sprawdzi się umywalka z szafką łazienkową. Od razu zyskujemy pod nią szafki bądź szuflady, które pomieszczą wiele rzeczy. Jeżeli zależy nam na dużej ilości miejsca na przechowywanie rozmaitości to warto pomyśleć o zabudowie aż pod sam sufit. Jeżeli w łazience musimy zmieścić jeszcze pralkę tak samo możemy umieścić ją w specjalnej zabudowie robionej na wymiar. Chęć posiadania prysznica i wanny ma wielu z nas. Jednak na małej przestrzeni musimy zdecydować się na jedno albo drugie. W takim wypadku warto wybrać wannę do której zamontujemy zasłonę prysznicową lub płytę i równie dobrze będziemy mogli brać w niej szybki prysznic.

 

Nawet bardzo małe pomieszczenia przy odrobinie wyobraźni przestrzennej jesteśmy w stanie bardzo dobrze zagospodarować. Wystarczy przed remontem wszystko dobrze sobie rozplanować, najlepiej na kartce papieru lub skorzystać z usług biur projektowych.