Koci mocz wcale nie musi oznaczać katastrofy
Widok kota załatwiającego się poza kuwetą potrafi wzbudzić grozę. Palmy z moczu potrafią być paskudne i trudne do usunięcia. Szczególnie inwazyjny bywa pozostawiony nieprzyjemny zapach.
Kot załatwiający swoje potrzeby fizjologiczne poza kuwetą to bardzo często oznaka poważnego problemu. Nie złośćmy się więc na naszego czworonoga- lepiej będzie jeśli zabierzemy go do weterynarza. To powinno w dłuższej perspektywie ochronić nas przed kolejnymi kocimi pułapkami. Jednak kiedy problem już powstał, trzeba podjąć stanowcze kroki, by doprowadzić dom do porządku. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać, ale będą nam potrzebne odpowiednie środki. Jak usunąć zapach kociego moczu?
Proste metody
Koci mocz trzeba przede wszystkim usuwać jak najszybciej- ważne jest żeby zdążyć przed tym, zanim wniknie on w powierzchnię. Jeśli uda nam się zareagować od razu, jest duża szansa, że uporamy się z przykrym zapachem oraz powstałą plamą dość szybko. Co jednak, kiedy nie udało nam się zareagować od razu? Powinniśmy zastanowić się nad kupnem specjalistycznego preparatu. Środki przeznaczone do usuwania zapachu moczu cechują się bardzo dużą skutecznością oraz małą inwazyjnością. Są w pełni bezpieczne dla naszych kotów, dlatego nie musimy przy okazji zamartwiać się dodatkowo o ich zdrowie. Preparaty takie dostępne są najczęściej w sklepach zoologicznych. Jeśli nie mamy żadnego po drodze, możemy rozejrzeć się w drogeriach albo w supermarketach. Są to środki docelowo stworzone do usuwania zapachu moczu, a więc nie musimy specjalnie wytężać wzroku, by natrafić na poszukiwany produkt.
Istnieją także domowe metody usuwania przykrego zapachu. Jeśli jesteśmy w stanie włożyć zalany materiał do pralki- czyli jeśli nie jest to materac- wystarczy ustawić temperaturę prania na możliwie jak najwyższą i po prostu wyprać ubrudzoną rzecz. Wysoka temperatura działa w takich sytuacjach bardzo dobrze. Jeśli jednak jest to na przykład materac czy kanapa i nie ma możliwości wyprania jej w pralce, możemy użyć wody utlenionej. Przez jakiś czas pozostawi charakterystyczny dla siebie zapach, ale za to zniknie odór kociego moczu.