Jak zaaranżować poddasze?

Poddasze to przestrzeń, którą można wykorzystać na różne sposoby. Wiele osób decyduje się na przystosowanie go do innego wnętrza. Poddasze jako miejsce zaciszne, wyraźnie oddzielone od przestrzeni o największym gwaru, doskonale nadaje się na sypialnię lub kącik relaksu. Urządzając poddasze trzeba również zadbać o estetykę wnętrza. Aby nadać przestrzeni miłego charakteru, warto by chwilę przyjrzeć się doborowi wielkoformatowych dekoracji ściennych w postaci fototapet i fototapet. Fototapety i tapety można umieścić nie tylko na ścianie lub wybranym jej fragmencie, ale również na suficie. Otwierają pole do eksperymentów w dekoracji wnętrz. Jak może wyglądać aranżacja wnętrza ze skosami?

Fototapety i tapety na poddaszu – informacje

Jeśli strych ma pełnić funkcję sypialni, świetnym pomysłem będzie zastosowanie fototapety z motywem nieba. Taka ozdoba, umieszczona nad łóżkiem, może ułatwić zasypianie. Dekoracja przedstawiająca przestrzeń doskonale sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnym i futurystycznym wnętrzu. Fototapety przedstawiające miejskie krajobrazy sprawdzą się również na poddaszu. Takie dekoracje wprowadzą do wnętrza odrobinę wielkomiejskiego klimatu. Preferowane są oświetlone drapacze chmur na Manhattanie lub Wieża Eiffla.

Idealnym rozwiązaniem są motywy florystyczne, które pomogą stworzyć świeżą i naturalną atmosferę. Stanowią atrakcyjną alternatywę dla dużych zielonych roślin, dla których zazwyczaj trudno znaleźć miejsce na małej przestrzeni. Warto udekorować strych dekoracją z motywem miejskiej dżungli lub zbliżeniem na bujną trawę lub widok na las. Motywy roślinne na fototapetach będą doskonale komponować się z drewnianymi meblami.

Tapeta na poddasze

Bardzo ciekawym pomysłem są tapety z imitacją naturalnych materiałów – drewna lub cegły. Cegła na ścianę kojarzy się głównie z industrialnymi wnętrzami, ale z powodzeniem może być również stosowana w aranżacjach utrzymanych w zupełnie innej stylistyce. Ciekawy efekt uzyskasz dekorując ścianę oryginalną tapetą ze wzorem czerwonej cegły. Jeśli chcesz nieco ocieplić swoją przestrzeń i uczynić ją bardziej przytulną, wybierz tapetę z motywem drewna. Tapeta na poddasze, z ciekawą imitacją drewna, zbliży Cię do natury. Istnieje wiele możliwości wyboru motywu. Ścianę można ozdobić tapetą z motywem białej deski, która dodatkowo rozjaśni ciemne poddasze. A jeśli lubisz wychodzić poza schematy, skusi Cię fototapeta palisadowa, która dzięki efektowi 3D przypomina średniowieczną warownię. Fototapety w paski to również dobry sposób na udekorowanie poddasza. Duże znaczenie ma układ pasków: poziome pomogą optycznie poszerzyć strych, a pionowe sprawią, że strych będzie wydawał się wyższy.