Jak ozdobić mieszkanie?

Małe mieszkania bardzo trudno wyposażyć w odpowiednie dekoracje okienne, które nie będą przytłaczały pokoju. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć jak zagospodarować okna, które są jednocześnie dostarczycielami światła i świeżego powietrza z zewnątrz. Czasami dobrze skonsultować decyzję z profesjonalnym dekoratorem wnętrz, który potrafi dobrze zagospodarować przestrzenie okienne. Może lepiej będzie zamontować rolety, które nie zajmują dużo miejsca i są także ozdobą okna. Obecnie na rynku występuje duży wybór tego gatunku, można przebierać w materiałach i kolorach, które dopasują się idealnie do wnętrza. Są to nowoczesne zasłony, które bardzo dobrze komponują się z pomieszczeniem. Bardzo dobrze odnajdują się w jakże ostatnio modnych minimalistycznych wnętrzach. Służą do zasłonięcia się przed wzrokiem ciekawskich i dodatkowo izolują od hałasu z zewnątrz. Rolety są bardzo użyteczne, łatwe w użyciu i gromadzą tak kurzu, jak zwykłe firany. Wykonane z materiału nadają się do prania, co jest szczególnie istotne dla ludzi uczulonych na kurz i roztocza. Chociaż dla alergików najlepsze są okna pozbawione jakichkolwiek ozdób. Jest coraz modniejszy trend, związany ze skandynawskim designem, który swoją prostotą próbuje zawojować polskie salony.

Jak ozdobić otwory okienne?

Duży udział naturalnych elementów w wyposażaniu mieszkań zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Wydaje się, że modne w przeszłości barokowe wręcz ozdoby okien odchodzą do lamusa. Nowi użytkownicy mieszkań stawiają na wygodę i prostotę, które dodają mieszkaniom lekkości i świeżości. Mieszkańcy nie gromadzą niepotrzebnych bibelotów i pamiątek, które zajmowały poczesne miejsce w mieszkaniach ich rodziców. Tak zwane durnostojki gromadzą kurz i zajmują niepotrzebnie miejsce na szafkach. Jak bardzo zmienił się styl mieszkań od czasów naszych babek do teraz. Ostatnio można jednak zauważyć powolny powrót do designu PRL-u, który okazał się całkiem nowoczesny i po zaadoptowaniu do obecnych pomieszczeń doskonale spełnia swoje zadanie.

Czy tylko zasłony zdobią okna?

Duża grupa poszukiwaczy staroci wyszukuje meble projektowane w autorskich i masowych pracownia projektanckich minionego okresu, co nie dziwi, ponieważ były to rzeczy doskonale wykonane i w chwili obecnej niepowtarzalne. Powrót do przeszłości często bywa zadziwiający, ponieważ okazuje się te rzeczy, ze względu na nieistniejące już fabryki zyskują znacznie na wartości. Oprócz mebli także, produkty codziennego użytku, jak szkło, czy porcelana była tworzona przez wielkich mistrzów, często o światowej renomie. Takie powroty bywają często bardzo pouczające, bo to co jeszcze niedawno wydawało się kiczem, obecnie jest już dziełem sztuki. Jak się okazuje między jednym a drugim przebiega cienka linia. Wszystko zależy od momentu, kiedy jest oceniane i jak wielki nakład jest danego przedmiotu. Ostatnio piękne szklane produkowane w polskich hutach stanowią piękne dekoracje okienne, ponieważ kolory, w jakich występują, ładnie prezentują się na tle oświetlonych okien.