Piosenki na gitarę – TOP 10

Profesjonalna pracownia lutnicza warszawa to miejsce spotkań pasjonatów muzyki oraz pięknego instrumentu jakim są gitary. Nie bez powodu mówi się, że gitara to instrument z duszą, a żeby nauczyć się na niej grać wystarczy odrobina chęci, zapału oraz dostęp do internetu. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z gitarą, jesteś we właściwym miejscu, ponieważ tutaj pokażemy ci top 10 piosenek na gitarę, które łatwo się nauczyć oraz, które każdy powinien choć spróbować grać.

W naszej kulturze istnieje wiele piosenek, które można zagrać na gitarze i zawsze cieszą one ucho. Gra przy ognisku, na imprezie, czy na randce nie powinna być czymś skomplikowanym, a zestaw takich piosenek zdecydowanie pomoże przy wyborze odpowiedniego repertuaru dla siebie.

Czy nauka gry na gitarze jest trudna?

Nie, nauka gry na gitarze nie jest trudna i często można z tym zagadnieniem poradzić sobie w dom u na własną rękę. Wystarczy odrobina chęci, dostęp do internetu i instrument. Warto wspomnieć, że pierwsza gitara nie musi kosztować wiele, aby nauczyć się na niej grać.

Jak nauczyć się grać na gitarze?

 1. Z tutorialami video. To chyba opcja, która przynosi najszybsze efekty oraz daje wiele frajdy i satysfakcji. Aby nauczyć się grać potrzebujesz jedynie telefonu oraz dostępu do internetu.

 2. Z książek. Warto zaopatrzyć się w poradniki gitarowe. W większości z nich znajdzie się również chwyty na znane piosenki, które idealnie pasują, aby nauczyć się je grać na początku swojej przygody z instrumentem.

 3. Zapisać się na kurs. Kurs gitarowy dla dzieci i dla dorosłych – na takie zajęcia może zapisać się każdy! Sprawdź, czy na twoim osiedlu jest taka możliwość.

 4. Zapytać znajomego o pomoc. Doświadczony gitarzysta zawsze jest dobrym rozwiązaniem i przekaże wiele wskazówek.

Jakie jest top 10 najlepszych piosenek na gitarę?

 1. Hej sokoły

 2. Janusz Laskowski – Beata z Albatrosa

 3. Dżem – Wehikuł czasu

 4. Dżem – Sen o Victorii

 5. Wilki – Baśka

 6. Hej – Teksański

 7. Kult – Gdy nie ma w domu dzieci

 8. Maanam – Cykady na cykladach

 9. Krzysztof Krawczyk – Chciałem być

 10. Lady Pank – Mniej niż zero