Jakie marki aut są najpopularniejsze?

Obecnie życie bez samochodu jest praktycznie niemożliwe. Niektóre miejscowości są tak bardzo oddalone od centrów życia, że dojazd autem jest konieczny. Nie posiadają żadnej komunikacji transportu zbiorowego, który mógłby zapełnić lukę w brakach przewozowych. Dlatego mieszkańcy zazwyczaj decydują się na zakup aut lub aut, jeśli rodzina jest większa i każdy funkcjonuje w innych godzinach. Na polskim rynku największą renomą cieszą się samochody niemieckie, które przez lata wyrobiły sobie dobre imię. Uważa się ja za solidne, niezawodne i długowieczne.

Czy BMW, Audi, Mercedes tracą rynek?

BMW, Audi, Mercedes to bardzo pożądane marki przez Polaków. Tymczasem jeżeli przejrzy się rankingi aut, wszystkie konkurencje wygrywa Toyota, a jeśli chodzi o design najlepsze, są modele włoskie i azjatyckie. Coś się musiało zmienić przez te wszystkie lata hegemonii motoryzacji niemieckiej. Może kapitał, jakim obecnie obraca przemysł, jest mniejszy, a może konkurencja szybko nadrabia zaległości i nie pozwala zostawiać się w tyle. Marki azjatyckie są bardzo dobrze postrzegane na rynkach światowych, prężnie się rozwijają i technologicznie mocno prą do przodu. Natomiast marki niemieckie, jakby przez moment się zagubiły. Zatrzymanie się w miejscu na rynku motoryzacyjnym oznacza cofanie się, co żadnej branży nie jest sukcesem. BMW, Audi, Mercedes to potężne koncerny, które szybko nadrabiają straty do konkurencji i wprowadzają nowe modele na rynek.

Dlaczego najlepsze są Suv-y?

Ostatnio szczególna estymą wśród klientów cieszą się Suv-y. Są to auta o podniesionej konstrukcji, nawiązujące do samochodów terenowych, ale przystosowane do miejskiego trybu. Pomimo swojej masy nie są paliwożerne, co w obecnych czasach ma szczególne znaczenie, ze względu na ciągle rosnące ceny paliwa. Doskonale sprawdzają się w mieście, gdzie parkowanie jest bardzo utrudnione, ale dzięki wysoko podniesionemu zawieszeniu świetnie sobie radzą, pokonując krawężniki. Okazuje się, że szczególnie ten typ pojazdów upodobały sobie kobiety. Zakupy można spokojnie wrzucić do bagażnika i jeszcze zostaje dużo miejsca. Mieści się tam po złożeniu rower, rolki i inne gadżety, których używają podczas przejażdżki za miasto. Jest dużo miejsca dla psa, którego nie trzeba upychać na tylnym siedzeniu. No i dobrze wozi się potomstwo, które ma wystarczająco dużo miejsca, aby nie dokuczać sobie przez całą drogę. Ten typ auta jest pojemny, wygodny i swoją masą daje poczucie bezpieczeństwa. Na drodze doskonale widać auta, które jadą z przodu. Dodatkowo posiadają mnóstwo schowków na torebki, zakupy, kosmetyki czy zabawki dzieci. Siedzący obok mąż nie marudzi, że auto jedzie za wolno, ponieważ silniki mają bardzo mocne i przystosowane do długotrwałego użytkowania. Ze względu na napęd na 4 koła, który występuję w większości Suv-ów, nie stwarzają zbyt dużych problemów na zaśnieżonych i oblodzonych drogach. Idealne auto rodzinne, które daje prowadzącej kobiecie wiele możliwości i stwarza poczucie bezpieczeństwa.