Jakie perfumy na lato wybrać?

Sezon wakacyjny to czas, w którym lubimy coś zmienić w swojej rutynie pielęgnacyjnej i upiększającej. Oprócz kolorów na ustach czy powiekach raz zwiększenie ilości błysku na skórze, możemy też sięgnąć po nieco inne zapachy. A jakie perfumy sprawdzą się latem?

Zapach słońca, czyli jaki?

Perfumy w słoneczne dni pachną bardziej intensywnie, ze względu na to, że nasza skóra bardziej się poci i jest rozgrzana promieniami. Poza tym dużo więcej czasu spędzamy na powietrzu, wyjeżdżamy za miasto i chętniej wybieramy odpoczynek na łonie natury. Dlatego rozważając zmianę wody toaletowej lub perfumowanej, warto dobrze przemyśleć, jakie nuty powinien zawierać letni flakonik.
Dobrym wyborem będą kompozycje kwiatowe, owocowe i świeże. Orzeźwiające nuty w perfumach latem sprawią, że będziemy czuć się lekko i swobodnie. Zbyt intensywne kombinacje, mogą okazać się byt duszące i przyprawiać o ból głowy, szczególnie w upalne dni i w pomieszczeniach bez dobrej wentylacji.

Pachnące dodatki?

Perfumy latem mają trudne zadanie. Z jednej strony muszą utrzymać się długo w ciężkich warunkach na skórze, a z drugiej będą miały sporą konkurencję ze strony innych specyfików, bez których ciężko wyobrazić sobie letnią rutynę. W czasie upałów częściej bowiem sięgamy po intensywne dezodoranty i antyperspiranty, kojące mgiełki do ciała i twarzy oraz wszelkiego rodzaju kremy czy filtry. W tym towarzystwie nawet bardzo mocna woda perfumowana będzie ledwo wyczuwalna, dlatego starajmy się aplikować zapach dopiero po nałożeniu podstawowej pielęgnacji i w miejscach oddalonych o tych posmarowanych innymi kosmetyka -mi.
Dobrym pomysłem będzie też próba dopasowania nut zapachowych. Jeśli zdecydujecie się na słodkie i owocowe perfumy, poszukajcie kremu nawilżającego o podobnych cechach. Dzięki temu wzmocnicie efekt bez ryzyka zakręcenia się w nosie!

Dajcie się zainspirować wakacjom!

Ciekawym rozwiązaniem podczas poszukiwania zapachu idealnego na lato, jest dopasowanie go do miejsca, w którym planujemy spędzić urlop. Planując wycieczki w góry, możemy sięgnąć po wodę z dodatkiem drzewa sandałowego lub kory. Wakacje w oriencie uprzyjemnią perfumy o piżmowej podstawie i odrobinie aromatu lokalnych owoców. A nad morzem doskonale sprawdzają się świeże i cytrusowe klimaty!