Zadbaj o twarz już teraz – główne zasady pielęgnacji twarzy

Prawidłowa pielęgnacja twarzy kilka najważniejszych zasad to pewne ułatwienie, dzięki którym będziesz cieszyć się zadbaną, odpowiednio nawilżoną oraz oczyszczoną skórą. Zapewne nasuwa się wiele pytań, które rodzą się z niepewności oraz niewiedzy jaki kosmetyk byłby prawidłowy, w jakiej kolejności ich używać, co jest niezbędne, a co możemy pominąć.

Kosmetyki do pielęgnacji

Chociaż zgadza się fakt, że kiedy dopiero zaczynamy interesować się tym, jak prawidłowo pielęgnować skórę, to może okazać się, że po prostu zagubimy się w dostępnych informacjach I ogromnym wachlarzu różnych kosmetyków – dlatego właśnie stworzony poniżej zestaw kilku najważniejszych zasad pomoże Tobie w prosty sposób zrozumieć, jak taka pielęgnacja powinna przebiegać.

1. Oczyszczanie

Jest to najważniejszy krok, który rozpoczyna codzienną pielęgnację. Wszelkie brudy, nadmiar sebum, pozostały martwy naskórek, kurz, brud oraz pozostałości makijażu są zanieczyszczeniami, które blokują swobodne oddychanie Twojej skóry I może powodować zaburzenie jej naturalnej równowagi. Z tego właśnie powodu powinniśmy zadbać o jej dokładne oczyszczanie rano oraz wieczorem.

2. Tonizowanie

Często pomijane jest używanie odpowiedniego tonika, który zadba o przywrócenie odpowiedniego poziomu pH. Jest on bardzo ważny, ponieważ to on jest naturalną barierą ochronną skóry, a jego zadaniem jest stworzyć zabezpieczenie przed bakteriami, grzybami, a także szkodliwym wpływem środowiska. Tonik bezalkoholowy, który nie powoduje podrażnień I jest delikatny będzie idealnym wyborem.

3. Odpowiedni krem do potrzeb skóry

Kiedy już dogłębnie oczyścimy oraz przywrócimy prawidłowy poziom pH skóry, możemy zastosować, wybrany przez siebie do potrzeb Naszej skóry, krem. Dzięki poprzednim krokom twarz jest odpowiednio przygotowana, by kosmetyk faktycznie mógł prawidłowo działać I po czasie ukazywać oczekiwane efekty. Pamiętajmy, że krem powinniśmy stosować zarówno w dzień, czyli takie o lżejszej konsystencji, nawilżające, matujące lub odżywczo-nawilżające, jak I na noc – bogatsze w dobroczynne składniki, czyli kremy typu odżywczego, odżywczo-nawilżającego lub kremy seboregulującego.