Czy afirmacje działają? Efekty afirmacji.

Stosowanie pozytywnych komunikatów poprawia nasze samopoczucie. Nadmierna krytyka, brak pewności siebie i wiary we własne możliwości, sprawiają, że tkwimy w miejscu i nie widzimy pojawiających się okazji. Jedną z dziedzin, która oscyluje wokół rozwoju osobistego jest afirmacja. Czy afirmacje działają i czy rzeczywiście mogą nam pomóc?

 

Popularne w internecie afirmacje na pieniądze, sukces czy miłość dają nadzieję na spełnienie marzeń. Osoby, które wysłuchują afirmacji online są święcie przekonane, że dzięki nim ich los się odmieni. Niestety, samo powtarzanie treści, takich jak afirmacje na pieniądze lub powodzenie nie zadziałają, jeśli nie poprzemy ich konkretnymi działaniami.
Jeśli zastanawiamy się, czy afirmacje działają, musimy być świadomi, że praca nad sobą, wychodzenie ze strefy komfortu oraz metoda małych kroków będą pomocne w zmianie życia na lepsze. Gdy marzy nam się bogactwo i dobrobyt materialny, powinniśmy przyjrzeć się swoim talentom i umiejętnościom. Dodatkowe pieniądze mogą być nasze, jeśli w pełni użyjemy tego, co już mamy. Poza tym każda zmiana dokonuje się raczej powoli i jest procesem, dlatego naiwnością jest wiara w to, że afirmacje na pieniądze dadzą nam natychmiastową gratyfikację.

 

Pytanie odnośnie tego, czy afirmacje działają jest dosyć skomplikowane. Prawdą jest, że pozytywne komunikaty mogą nam pomóc, o ile popracujemy ze zmianą podejścia. Głęboko tkwiące w nas przekonania mogą nas hamować i w tym wypadku afirmacje mogą pomóc nam przyjąć inne stanowisko w danej sprawie.
Kolejnym częstym pytaniem jest to, czy afirmacje są bezpieczne. Często nie zaleca się medytacji oraz afirmacji podczas prowadzenia pojazdów, ponieważ dekoncentrują i obniżają czujność niezbędną w trakcie prowadzenia auta.
Jeżeli mamy wątpliwości, czy afirmacje są bezpieczne, nie musimy korzystać z gotowych tekstów w sieci. Sami możemy stworzyć własne afirmacje na pieniądze, powodzenie czy zdrowie. Jest to o tyle skuteczne, ponieważ tylko my wiemy, jakie słowa trafią do nas najgłębiej i jakich blokad chcielibyśmy się pozbyć.

 

Wiele osób traktuje afirmacje jako jedyne źródło pracy nad zmianą w życiu. W takim wypadku kwestia tego, czy afirmacje są bezpieczne będą nieistotne, bo zazwyczaj takie bezmyślne powtarzanie fraz nie przyniesie oczekiwanych skutków. Rozkładanie na czynniki pierwsze własnych lęków, stereotypów i przekonań będzie tutaj o wiele bardziej celowe i przyniesie rzeczywiste efekty w postaci spełnionego, szczęśliwego życia.