Rodzaje makijażu

Makijaż ma bardzo różnorodny i indywidualny charakter. W zależności od tego jakich produktów używamy tak prezentuje się również nasz makijaż. Wyróżniamy makijaże delikatniejsze i mocniejsze. W zależności od tego jakich produktów używamy do stworzenia swojego makijażu taki efekt pozyskamy. Do głównych i najpopularniejszych elementów tworzących kosmetyki składające się na nasz makijaż zaliczamy wszelkiego rodzaju pomadki, szminki, tusze do rzęs, podkłady, korektory, cienie, kremy bazowe, kredki do oczu i eyelinery.

 

W zależności od ilości nałożonych przez nas kosmetyków nasz makijaż będzie miał bardziej lub mniej delikatny bądź mocniejszy charakter. Na określenie rodzaju naszego makijażu składa się również kilka czynników jak kolorystyka produktów, które stosujemy. W zależności od koloru cieni, podkładu oraz zastosowanej pomadki często możemy na ich bazie określić czy makijaż ma charakter bardziej delikatny czy może odrobinę mocniejszy. Do bardziej wyrazistych kolorów szminek zaliczamy: czerwone, ciemne brązy, fiolety i róże. Do bardziej stonowanych należy na przykład jasny róż czy brąz. Nie jest to żadna zasada, gdyż każdy jak już wyżej zostało wspomniane w sposób ściśle indywidualny stosuje swój makijaż i samodzielnie decyduje o jego charakterze, ale w wielu przypadkach wybierany zostaje wybrany element makijażu, na który nałożony zostanie mocniejszy akcent.

 

Na przykład często wiele osób decyduje się na zastosowanie mocniejszego akcentu na oczy tworząc na przykład wyrazisty cień na powiekach albo poprzez inne kosmetyki podkreślając makijaż oczu. Usta natomiast malują wtedy bardziej stonowanym kolorem pomadki. Może być również odwrotnie i akcentem stają się właśnie usta-na nie nałożona zostaje mocniejsza pomadka, a na oczach pozostawiony zostaje jasny, delikatny cień bądź jakikolwiek inny kosmetyk stanowiący o delikatnym charakterze ich makijażu. Można również odejść od tego schematu i na obu tych elementach makijażu zastosować jednakową intensywność nałożonych kosmetyków. Jest to kwestia indywidualnego wyboru podobnie jak w przypadku tworzenia codziennego, wyjściowego makijażu-jedni zdecydują się na zastosowanie podkładu na całej twarzy a inni postawią jedynie na punktowy korektor dobrany odpowiednio do swojego typu cery. Kombinacji i propozycji jest bowiem bardzo wiele, gdyż makijaż podobnie jak moda ma bardzo szerokie możliwości wyboru i zależy wyłącznie od naszych preferencji.