Czytnik e-book– czy warto się na niego zdecydować?

Czytnik książek jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób lubiących czytać. Wielu czytelników papierowych książek ma wątpliwości, czy zdecydować się na taki zakup. Są oni przywiązani do papierowych wydań i mają wątpliwości, czy spodoba im się czytanie w formie elektronicznej. Czy warto więc kupić czytnik e-book?

Co roku wzrasta sprzedaż czytników e-booków i tym samym liczba wielbicieli czytania w takiej formie. Lekki, poręczny, niewielkich rozmiarów czytnik zmieści się nawet do damskiej torebki. Jest to ogromna wygoda – czytnik można zabrać ze sobą wszędzie. Stąd taka popularność urządzenia wśród osób podróż ujących. Papierowe książki zajmują dużo miejsca w walizce. Waga przeciętnego czytnika to ok 200 gramów, a pamięć urządzenia pomieści kilka tysięcy książek. Swoją przenośną bibliotekę można zabrać wszędzie, nie martwiąc się o nadbagaż. Wiele czytników posiada też podświetlany ekran, można z niego korzystać nawet w ciemnym pomieszczeniu.

Czytniki są polecane osobom, które mają problemy z widzeniem. W przypadku papierowych książek czytelnik musi dostosować się do rozmiaru czcionki. Tymczasem w przypadku czytnika można dostosować czcionkę i marginesy do swoich potrzeb. Do tego czytanie książek na czytniku nie męczy oczu – ekran wygląda jak książka i nie promieniuje.
Czytnik e-booków docenią osoby, które nie posiadają w domu zbyt wiele miejsca na przechowywanie książek. Dużym problemem moli książkowych jest brak miejsca na zgromadzone książki, które piętrzą się wszędzie. Przenośne urządzenie to oszczędność miejsca na półkach.

E- book czyli elektroniczna książka coraz częściej zastępuje tradycyjne wydania. Jej przewagą nad książką papierową jest łatwość dostępu. Oferta sklepów z e-bookami jest coraz większa, a kupno książki jest bardzo proste. Wystarczy wybrać e – book i po opłaceniu ściągnąć go na swój czytnik. Taką książkę można mieć w kilka minut, a zakupy zrobić będąc w dowolnym miejscu na świecie. Czytelników kuszą też atrakcyjne promocje na książki, niektóre tytuły można kupić nawet kilkadziesiąt złotych taniej niż papierową wersję.

Cena czytnika to od 200 zł do 700 zł. Ten wydatek szybko się zwraca, ponieważ elektroniczna książka to dużo mniejszy wydatek niż papierowa.

Miłośnikom czytania na papierze ciężko jest się przekonać do kupna czytnika. Warto jednak kupić taki sprzęt. Kto zdecyduje się na taki zakup, szybko docenia jego zalety. A dzięki łatwej dostępności książek będzie czytał więcej.