10 powodów, dla których warto też i czytać książki.

Dlaczego jednak i też warto czytać?

Czy takie o to czytanie książek daje nam coś i więcej niż rozrywka wspomnieniem i mile spędzonego to czasu?

Jasne! Wszyscy jednak i mówią, że warto czytać takie o to książki, a ja powiem Wam, dlaczego jednak i tak naprawdę warto to robić i co dają.

Zobacz te takowe to 10 powodów, dla których warto czytać.

Powody, dla których warto czytać.

1. Redukuje ów stres.

Czytanie to też i uspokajanie, ale również i spowolnienie bicie ów serca. Wystarczy jednak i już 6 minut ów czytania, żeby jednak i zredukować uczucie stresu, aż do 60 proc.

2. Poprawia pamięć.

Podczas i takiego to czytania powieści mamy również i mnóstwo to rzeczy do ów zapamiętania, prawda? Imiona charaktery motywacje historie i wiele więcej. Tymczasem jednak i w mózgu tworzą się też i nowe synapsy, a te istniejące się też i wzmacniają. Dzięki, również i czytaniu to i nasza pamięć pozostaje w dobrej to kondycji.

3. Inspiruje nas do działania.

Postaci fikcyjne mogą też i stanowić takowe to źródło inspiracji. Pamiętaj, że czytanie i książek też i inspiruje Cię do różnorodnych to decyzji.

4. Rozwija wyobraźnię.

Mając, również jednak i przed oczami tylko i wyłącznie literki, które tworzą zdanie i historię danej to książki. Twój mózg rozwija wówczas wyobraźnię, ponieważ i czytając, ów książkę zaczynasz, wyobrażać sobie głównego to bohatera.

5. Poprawia skupienie i koncentrację.

Czytanie i powieści wymaga też i od nas skupienia uwagi przez takowy to dłuższy czas, co zdecydowanie poprawia i naszą takową to zdolność do takiej o to koncentracji.

6. Poszerza słownictwo.

Przez taką o to książkę, również i możesz poszerzyć słownictwo o nowe słowa, czy również o wiele to bardziej złożone zdania. Dlatego, też i osoby, które czytają, dużo książek posiadają, dużą ilość słów.

7. Zwiększa atrakcyjność.

Szczególnie i w przypadku to mężczyzn. Widać, że i kobiety mają o lepszy to gust.

8. Stymuluje mózg.

Warto i czytać ów książki, żeby i utrzymać swój mózg w dobrej to formie. Mole książkowe mają tak naprawdę o 2.5 raza mniejszą szansę na rozwój na przykład Alzheimera.

9. Poszerza światopogląd.

Czytanie i różnych to książek na te same to tematy pozwala nam też i również poznać, ale i poprawić różne i takowe to punkty widzenia.

10. Rozwija wrażliwość na innych to ludzi.

Warto również i czytać, aby rozwijać własną to empatię. Zaangażowanie w takową to fikcję literacką pozwoli nam też i na postawienie się na ów miejscu i drugiego to człowieka, ale i go zrozumienia.